گروه دیجیتال مارکتینگ آی‌وب

هدف از ساخت رزومه چیست؟

رزومه چیست؟

رزومه با نام کارنامک نیز شناخته می‌شود و به طور کلی، خلاصه‌ای از اطلاعات شخصی، مهارت‌ها، تاریخچه کاری و تحصیلات شماست. رزومه با استفاده از ابزار‌های زیادی که در ادامه به آن اشاره شده ساخته می‌شود و در اختیار کارفرمایان قرار می‌گیرد.

توضیحات کامل

اگر بخواهیم یک تعریف کلی‌تر برای سوال این که رزومه چیست؟ پیدا کنیم، باید بگوییم فرضا شما دنبال شغل خاصی بوده و قصد استخدام در شرکتی را دارید، در اینجا اولین چیزی که از شما درخواست می‌شود رزومه است. هر چقدر که افراد رزومه قوی‌تری داشته باشند، شانس استخدام شدن بیشتری نیز در شرکت‌ها دارند.

به جز موارد اصلی رزومه که شامل اطلاعات فردی، سوابق تحصیلی، مهارت‌ها و تاریخچه کاری است، موارد دیگری نیز در رزومه گنجانده می‌شود که شامل: دستاورد‌ها، میزان آشنایی با زبان‌های خارجه و… است.

کارفرما این انتظار را از افراد دارد که رزومه مناسبی ارائه دهند اما رزومه مناسب چه رزومه‌ای است؟ رزومه‌های حرفه‌ای با جزئیات کامل طراحی شده‌اند به گونه‌ای که کارفرما با مشاهده آن می‌تواند اطلاعات دقیقی از شما به دست آورد.

هدف از ساخت رزومه چیست؟

هدف از ساخت رزومه چیست؟

اگر اطلاعات مفید برای رزومه چیست؟ پیدا کرده‌اید، بهتر است با هدف ساخت آن نیز آشنا شوید. رزومه جهت معرفی کامل فرد به شرکت و یا مسئول استخدام ارائه شده و هدف آن درخواست شغل مورد نظر است. به طور کلی افراد با استفاده از رزومه کاری، مهارت‌های ارتباطی خود را در اختیار کارفرما با هدف استخدام قرار می‌دهند.

چگونه ساختن

حال که می‌دانید رزومه چیست؟ بهتر است با نحوه ساختن آن نیز آشنا شوید. ساخت رزومه کاری نه چندان پیچیده و تنها در چند دقیقا انجام می‌شود.
برای ساخت یک رزومه کامل شما می‌توانید از نرم‌افزار و برنامه‌هایی که در این زمینه طراحی‌ شده‌اند استفاده کنید. اما این راحت‌ترین روش نیست. امروزه سایت‌های زیادی وجود دارند که تنها برای ساخت رزومه طراحی شده‌اند و شما قادر هستید تنها از طریق ثبت نام کردن در آن‌ها، بدون پرداخت هزینه یا با پرداخت هزینه اندک، اقدام به ساخت رزومه در قالب‌های مختلف کنید.
سایت‌های حرفه‌ای برای ساخت رزومه وجود دارند مانند سایت کاربوم، جاب ویژن، سی وی بویلدر، سی وی رزومه و… که در سطح اینترنت در دسترس افراد قرار گرفته‌اند.

برای ساخت رزومه در اغلب سایت‌ها باید در ابتدا عضو آن سایت شوید تا بتوانید در دفعات بعدی با ورود به سایت، به رزومه خود دسترسی داشته باشید و بتوانید آن را ویرایش کنید.

ساخت رزومه

جزئیات رزومه

اگر اطلاعات کافی برای رزومه چیست؟ پیدا کرده‌اید، بهتر است با جزئیات رزومه نیز آشنا شوید.
یک رزومه عالی، دارای جزئیات کاملی از اطلاعاتی‌ است که کارفرمایان به آن نیاز دارند. لازم به ذکر است در رزومه از عکس نیز استفاده می‌شود و شما می‌توانید در رزومه ساز‌های آنلاین، عکس مورد نظر خود را از گالری انتخاب و در رزومه بگنجانید.

ساخت رزومه

انواع قالب رزومه

رزومه‌ها نه تنها در یک قالب بلکه هر کدام در قالب مختلفی ساخته می‌شوند و به دو صورت، پی دی اف و یا تصویر در اختیار افراد قرار می‌گیرند.
سایت‌هایی که برای ساخت رزومه در اختیار کاربران قرار گرفته‌اند، دارای قالب‌های مختلفی بوده که بخشی از آن‌ها به صورت رایگان و بخشی نیز به صورت پولی قابلیت استفاده دارند. در ساخت رزومه سعی کنید از یک قالب حرفه‌ای و مناسب استفاده کنید.

ساخت رزومه در چند دقیقه

امیدواریم در این مقاله یک پاسخ جامع برای سؤال این که رزومه چیست؟ پیدا کرده باشید و بتوانید به راحتی و از طریق سایت‌های مختلف مانند: جابینجا، ایران‌تلنت، کاربوم و.. استفاده کنید که تنها در چند دقیقه اقدام به ساخت آن کنید. اگر نیاز به طراحی رزومه در نمونه خاص و منحصربه‌فرد هستید، می‌توانید از تیم آی‌وب برای این کار کمک بگیرید.

حمیدرضا درهمی

حمیدرضا درهمی

درهمی یکی از اعضای کلیدی آی‌وب، طراح، عکاس، فنی، پایه گفت‌وگو، کدنویس (بسیار آماتور) و به هیچ کاری نه نمیگه. وقتی هيچکدوم از اين کارها رو انجام نميده، به احتمال زياد رفته سفر.

ما را دنبال کنید